Mateusz Świderski - student Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - otrzymał Diamentowy Grant w obszarze nauk humanistycznych. Realizowany przez niego projekt nosi tytuł "Spotkanie awangard. Wirtualna i rozszerzona przestrzeń jako narzędzie badawcze dzieł sztuki". Opiekunem naukowym jest dr hab. Grzegorz Biliński, prof. ASP.

Mateusz Świderski znalazł się wśród 80 przedstawicieli młodego pokolenia badaczy, którzy na początku listopada br. otrzymało z rąk premiera Jarosława Gowina Diamentowe Granty. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera w ten sposób rozwój karier naukowych wybitnie uzdolnionych studentów.

‒ Nagradzamy wybitne talenty badawcze i tym samym jesteśmy świadkami narodzin elity naukowej. Cieszę się, że dołączyli dziś Państwo do licznej już grupy prawdziwych naukowych diamentów. Jestem z Was dumny i serdecznie gratuluję tego prestiżowego wyróżnienia ‒ mówił minister Jarosław Gowin, wręczając statuetki tegorocznym laureatom.

W tym roku 16-milionowe wsparcie otrzymało 80 projektów, których autorami są studenci bądź absolwenci prowadzący badania naukowe na wysokim poziomie i posiadający wyróżniający się dorobek naukowy. Otrzymali oni do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych trwających od 12 do 48 miesięcy.

Swiderski 1

Swiderski 2