Zapraszamy na wystawę "Zadyma – Behind the Smoke", która odbędzie się w jednym z budynków krakowskiej Starej Fabryki Tytoniu przy ulicy Dolnych Młynów 10. Wernisaż wystawy odbędzie się 15.01.2016r o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 17 stycznia 2016 r.

Wystawa jest organizowana pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza.

Wystawa „Zadyma – Behind the Smoke” ma charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy. Jest to projekt zainicjowany przez czterosobową grupę studentów różnych wydziałów krakowskiej ASP. Wystawa będzie mieć charakter site-specific. Jej celem jest prezentacja różnych punktów widzenia, wrażliwości, form oraz działań artystycznych w tym: performatywnych, interdyscyplinarnych, malarskich, rysunkowych, dźwiękowych, graficznych, cyfrowych.

Open call skierowany został do studentów z wielu wydziałów, zajmujących się różnymi formami sztuki, a także studentów z wymiany studenckiej - z programu Erasmus+  by zachęcić ich do aktywnej integracji. Udało się zdobyć duże zainteresowanie wśród młodych twórców. Spośród nadesłanych aplikacji wybrano prace 22 artystów m.in. z Polski, Austrii, Niemiec i Estonii. Powstałe prace site-specific będą nawiązwać do industrialnej przestrzeni budynku Starej Fabryki Tytoniu, a także odnosić się do hasła przewodniego wystawy „Zadyma – Behind the Smoke”.

Artyści:

• Aleksander Sovtysik (ASP Kraków, Wydział Malarstwa)
  • Aleksandra Przybylska (ASP Kraków, Wydział Malarstwa, Edukacja artystyczna)
  • Barbara Kosakowska (ASP Kraków, Wydział Grafiki)
  • David Ebner (Erasmus+ Programe - Niemcy)
  • Elia Stefan (Erasmus+ Programe - Austria)
  • Irène Mélix (Erasmus+ Programe - Niemcy)
  • Joanna Sitarz (ASP Kraków, Wydział Malarstwa)
  • Joanna Woźny (ASP Kraków, Wydział Malarstwa)
  • Johanna Mudist (Erasmus+ Programe - Estonia)
  • Justyna Kowal (ASP Kraków, Wydział Malarstwa)
  • Kaja Pilch (ASP Kraków, Wydział Rzeźby)