Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu Małgorzaty Małek, w latach 1985-2022 związanej z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Małgorzata Małek była nauczycielką akademicką, znakomitą lektorką języka francuskiego. Od 1992 do 2025 roku pełniła funkcję kierownika Studium Języków Obcych. Poza pracą ze studentami i studentkami, była także wiceprzewodniczącą Komisji Zakładowej „Solidarność”.

Zapamiętana zostanie jako osoba pełna niezwykłej życzliwości i empatii, bardzo oddana pracy zawodowej oraz wszystkim sprawom, które dotyczyły naszej Uczelni.

Informacje dotyczące czasu i miejsca uroczystości pogrzebowych przekażemy niebawem.

Najbliższym, Przyjaciołom, Znajomym a także wszystkim, którym Jej odejście sprawia ból, składamy szczere wyrazy współczucia
Rektor i cała społeczność Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie