Z olbrzymim żalem przyjęliśmy informację o odejściu Janusza Gawłowskiego, w latach 1966-2000 związanego z Wydziałem Form Przemysłowych oraz Wydziałem Grafiki naszej Akademii.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 29 grudnia 2023 roku, o godzinie 12.30 w Domu Pogrzebowym przy ulicy Rakowickiej 26A.

Janusz Gawłowski, urodził się 3 lipca 1935 r. w Krakowie. Jako dziecko doświadczył okrucieństwa pobytu w obozach w Auschwitz i Berlin-Blankenburg. Po wojnie był uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie, a w latach 1956-62 studiował w Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa – Studium Grafiki wykonał pod kierunkiem prof. Mieczysława Wejmana i doc. Macieja Makarewicza. Zajmował się grafiką warsztatową. Brał udział w wystawach i licznych konkursach, podczas których był nagradzany m.in. za plakaty. Od 1965 r. zajmował się grafiką użytkową. Projektował plakaty i książki. Współpracował z przedsiębiorstwami spożywczymi, dla których tworzył opakowania. W 1970 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za wkład w rozwój wzornictwa przemysłowego.

Od 1966 r. zawodowo związany był z macierzystą uczelnią. Początkowo pracował na Wydziale Form Przemysłowych, a następnie prowadził zajęcia z liternictwa w Katedrze Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki.
W 1978 r. mianowany na stanowisko starszego wykładowcy. W latach 1978-1981 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Grafiki. W 2000 roku rozstał się z uczelnią, przechodząc na emeryturę.

Najbliższym, Przyjaciołom, Znajomym a także wszystkim, którym Jego odejście sprawia ból, składamy szczere wyrazy współczucia
Rektor i cała społeczność Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie