Budynek dawnego szpitala przy ulicy Kopernika 15 stanie się na kilkanaście dni miejscem eksplozji młodej sztuki. Uroczyste otwarcie Open Art zainaugurowało jednocześnie trzecią edycję Open Eyes Art Festival. Dziękujemy za liczne przybycie na wernisaż, zapraszamy do zobaczenia przygotowanej wystawy, która czynna będzie do 22 listopada od 14 do 20.

Wieża bubel, czwarte oko i salto mortale, problemy globalne i konflikty pszczelarzy, doznania oniryczne i koszmary dnia codziennego, uczucie miłości, ciepłe jak wnętrze ciała, ulokowane gdzieś między trzustką, a migdałkami, zbieractwo i rzeczy, których nie potrafimy się pozbyć. Jest wielorako, ale nieprzypadkowo, z premedytacją i całą (lub nie) świadomością.

Tegoroczna edycja Open Art przygotowana w przestrzeni starego szpitala przy Kopernika 15 oraz na terenie kampusu UEK prezentuje wybrane konkursowo, projekty dziesięciu międzyuczelnianych i międzywydziałowych zespołów oraz piętnaście projektów laureatów i laureatek Stypendium Santander 2023. Zwiedzający wystawę będą mieli okazję zagłębić się w cztery towarzyszące wystawie tematy: sferę cielesności i uczuć; sennych marzeń, procesów podświadomych i nieświadomych; sferę pogranicza sztuki i nauki (lub sztuki będącej nauką) oraz przestrzeń wielowymiarowego podejścia do rzeczy, od designu po problemy konsumpcjonizmu i celowe odejście od obiektów w stronę partycypacji i doświadczenia.

Projekt Open Art realizowany jest w ramach Open Eyes Art Festival oraz Sztuka na UEK, jest wynikiem międzyuczelnianej współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wydarzenia towarzyszące:
Oprowadzanie kuratorskie:
19 listopada 2023, godzina 13.00 (niedziela)

Design w Krakowie x Open Art Festival
Tytuł i prowadzący warsztaty:
moje typopolo
Olga Konik i Kacper Greń
25 i 26 listopada, godziny TBC
Apteka Designu

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii

Fotografie: Robert Słuszniak

Organizatorzy: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencja Artystyczna GAP.

Współorganizatorzy: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie, Galeria Starmach, Instytut Cervantesa w Krakowie, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partnerzy Festiwalu: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o. - Gospodarz miejsca przy ul. Kopernika 15, RE-Bau Sp. z o.o., Wodociągi Miasta Krakowa S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Consultronix S.A, Zamek Królewski na Wawelu, High5ive, Colliers Asset Services.