Prof. dr hab. Grzegorz Sztwiertnia reprezentantem dyscypliny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w Radzie Doskonałości Naukowej w latach 2024-2027

Przypominamy, że już w grudniu 2023 roku dobiegnie końca pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej, która na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce zastąpiła Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów.
Wrześniowe wybory, przeprowadzone za pośrednictwem elektronicznego systemu wyborczego, pozwoliły na wyłonienie członków Rady na drugą, czteroletnią kadencję.
Spośród 478 kandydatów zgłoszonych przez ośrodki akademickie i naukowe z całej Polski, wyłoniono 169 nowych członów tego gremium, reprezentujących 55 dyscyplin naukowych i artystycznych w 10 dyscyplinach nauki i sztuki.

Bardzo serdecznie gratulujemy prof. Grzegorzowi Sztwiertni uzyskania mandatu w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Wraz z prof. Kamilem Kuskowskim (Akademia Sztuki w Szczecinie) i prof. Bogumiłą Jung (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) będą przedstawicielami dyscypliny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w Radzie Doskonałości Naukowej w kadencji, która rozpocznie się 1 stycznia 2024 roku.

Informacje o pełnym składzie Rady w latach 2024-2027 i liczbie oddanych głosów na poszczególnych kandydatów dostępne są tutaj.