logo FEWiedzaRozwojEdukacja_UE

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie uzyskała dofinansowanie do zadania pn. "Profesjonalne Biuro Karier Rynku Kreatywnego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie" w ramach umowy nr POWR.03.01.00-00-B016/17 realizowanego ze środków Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" w ramach programu POWR.03.01.00-IP.08-00-ABK/17 na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy.

Opis projektu: W projekcie uczestniczyć będą studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych licencjackich, mgisterskich i jednolitych z ostatnich czterech semestrów studiów wszystkich kierunków (974 osoby). W ramach projektu zrealizowane zostane zostanie: doradztwo zawodowe wraz z coachingiem, doradztwo specjalistyczne w zakresie: porady prawnej, księgowej, skarbowej, rzecznika patentowego, eksperta ds. komercjalizacji, praw własności intelektualnej, transferu technologii i in., 10 szkoleń „szytych na miarę”, szkolenia miękkie (organizowane wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy będące przedmiotem oferty WUP np.: rozmowa rekrutacyjna i metody rekrutacji, autoprezentacja, praca projektowa, praca w zespole, zarządzanie sobą w czasie, jak radzić sobie ze stresem), 10 spotkania z pracodawcami branż kreatywnych, których celem będzie przybliżenie branż i zachęcenie studentów do podejmowania pracy w nowych dziedzinach i inne działania tj. modernizacja strony www ABK, szkolenia pracowników ABK.

Termin realizacji: 02.2018 r. - 07.2020 r.

Wysokość dotacji: 508.187,25 zł