loga11

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie uzyskała w 2016 r. dofinansowanie do zadania pn. „Ekspozycja oraz promocja zbiorów Muzeum ASP w Krakowie w formie otwartych, cyfrowych bibliotek w przestrzeni miejskiej w Estonii, Łotwie i Litwie”

w ramach umowy nr 09837/16/FPK/DWZ realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą 2017 – Promesa.

W ramach projektu "Ekspozycja oraz promocja zbiorów Muzeum ASP w Krakowie w formie otwartych, cyfrowych bibliotek w przestrzeni miejskiej w Estonii, Łotwie i Litwie" utworzone zostaną cyfrowe punkty dostępu do danych w przestrzeni miejskiej podczas odbywających się w 3 miastach festiwali sztuki, wykorzystując zbiory dzieł sztuki z Muzeum ASP w Krakowie oraz szkół artystycznych z miast partnerskich. Celem projektu jest jednocześnie promowanie utworzonych punktów poprzez warsztaty w formie start-upów dla lokalnych projektantów i dzieci w celu nauki korzystania z digitalizacji dzieł sztuki. Efekty "lokalnych artystycznych start-upów" oraz dzieła takich malarzy jak Wyspiański, Malczewski czy Mehoffer będą dostępne całą dobę podczas trwania festiwali w formie instalacji. W styku ekspozycji dawnych efektów pracy uczniów i mistrzów oraz nowoczesnych, innowacyjnych technologii w rękach młodych artystów stworzone zostanie przekrojowe interdyscyplinarne wydarzenie wpływające na poszerzenie wiedzy o Polskiej sztuce, angażujące lokalną społeczność i uczniów szkół artystycznych. Planowanym efektem projektu jest powstanie długofalowej międzynarodowej platformy wymiany kulturalnej.

Projekt będzie realizowany w okresie od 20 października 2016 r. do 31 maja 2017 r. Całkowita wartość projektu: 63 411,77 zł.