W imieniu Akademickiego Centrum Designu (ACD) działającego przy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zachęcamy studentów i pracowników wydziałów projektowych skupionych w ACD do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w Fabryce Porcelany Ćmielów i Hucie Szkła Julia w dniach 6 oraz 7 grudnia 2018 r.

I. Wizyta w Fabryce Porcelany Ćmielów oraz w Ćmielów Design Studio
Fabryka Porcelany Ćmielów ul. Ostrowiecka 45
Ćmielów Design Studio mieści się na terenie fabryki.
Termin: 6 grudnia 2018 r.

W programie:

• Wizyta w pracowni autorskiej Marka Cecuły - Ćmielów Design Studio. Wykład autorski, zwiedzanie pracowni.
  • Wizyta w Polskiej Fabryce Porcelany w Ćmielowie – przyjrzenie się z bliska pełnemu procesowi tworzenia kolekcji porcelanowych.
  • Wizyta w Muzeum Porcelany – zwiedzanie z przewodnikiem.

Całe wydarzenie trwać będzie około 4,5 godziny.

II. Wizyta w Hucie Szkła Julia
Kuta Szkła Julia, Piechowice ul. Kryształowa 73

Termin: 7 grudnia 2018 r.

W programie:

• Zwiedzanie huty
  • Warsztaty: malowanie na szkle
  • Warsztaty: grawerowanie na szkle

Całe wydarzenie trwać będzie około 3 godzin.

Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu i udziału w wydarzeniach.

Zgłoszenia przyjmujemowane są do 23 listopada 2018 r.

Formularz zgłoszeniowy.

Więcej na www.