Elżbieta Urban - studentka V roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie przeprowadzonym na zakończenie XVIII Międzynarodowych Warsztatów Odlewniczych w Gdańsku. Wyróżniony został cykl prac wykonanych w żeliwie. Na uwagę zasługuje również fakt, że poza pierwszym miejscem przyznawanym przez komisję złożoną z pedagogów oraz zawodowych rzeźbiarzy, Elżbieta Urban została wyróżniona nagrodą przyznawaną przez jej rówieśników tj. studentów, którzy tak jak ona brali udział w warsztatach.

Urban

Międzynarodowe Warsztaty Odlewnicze to cykliczna impreza organizowana już od 18 lat przez Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem warsztatów jest nie kto inny jak prof. Jan Szczypka, znakomity rzeźbiarz oraz pedagog na wydziale Rzeźby i Intermediów gdańskiej ASP. Międzynarodowe Warsztaty Odlewnicze to wydarzenie gromadzące co roku kilkudziesięciu uczestników, pedagogów oraz studentów polskich jak i zagranicznych uczelni artystycznych. To niemająca sobie równych okazja do poznania niezwykłych osobowości ze świata rzeźby oraz metalu, szansa wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń z zakresu odlewnictwa metali. To wreszcie, zwłaszcza dla studentówm, niezwykłe doświadczenie pracy w zespole przy obsłudze pieca do przetopu żeliwa podczas tzw. „wielkiego odlewania”.

Urban Elzbieta_01

Urban Elzbieta_02