Studium Pedagogiczne Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie skierowane jest dla studentów wszystkich form i kierunków studiów prowadzonych w Akademii, którzy ukończyli co najmniej jeden rok nauki oraz pozostało im do zakończenia kształcenia kierunkowego nie mniej niż dwa lata studiów.

Zgodnie z Regulaminem Studium Pedagogicznego student jednolitych studiów magisterskich lub studiów drugiego stopnia musi zakończyć program Studium Pedagogicznego do końca okresu kształcenia kierunkowego w ASP.

* W przypadku ukończenia studiów pierwszego stopnia kontynuacja zajęć na Studium Pedagogicznym jest możliwa jedynie wraz z podjęciem studiów drugiego stopnia (pełnię kwalifikacji pedagogicznych uzyskuje się dopiero po ukończeniu studiów magisterskich).

W związku z powyższym zainteresowani studenci są zobowiązani do złożenia oświadczenia, że zapoznali się z warunkami rekrutacji, realizacji programu i zarządzeniami dotyczącymi opłat za Studium Pedagogiczne. Opłata semestralna według Zarządzenia Rektora nr 27 z 2015 roku wynosi 500,00 zł.

Program Studium jest realizowany w okresie czterech semestrów, kończy się egzaminem dyplomowym i uzyskaniem Świadectwa ukończenia Studium Pedagogicznego.

Studium obejmuje następujące przedmioty:

Metodyka nauczania wiedzy o sztuce

Metodyka nauczania sztuki z elementami pedagogiki

Metodyka nauczania przedmiotów artystycznych

Psychologia ogólna i rozwojowa

Upowszechnianie kultury

Emisja głosu

Ponadto studenci zobowiązani są do odbycia 150 godzin pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych po I roku nauki.

Więcej na www.

Limit przyjęć

35 miejsc

Postępowanie

kwalifikacyjne

Osobiste zgłoszenie podczas którego należy:

- Wpisać się na listę studentów Studium Pedagogicznego

- Wypełnić formularz zgłoszeniowy

- Okazać indeks ASP oraz ksero 1 i 2 oraz 4 i 5 strony indeksu, dowód osobisty

- Podpisać umowę

ASP zastrzega sobie prawo do nieuruchamiania zajęć w przypadku, gdy liczba kandydatów jest mniejsza niż 30.

Termin zapisów

17 – 28 września 2018 r.