Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2018/NagrodyUJ1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

15 czerwca 2018 r. w Auli Nowodworskiego odbyła się uroczystość wręczenie nagród w konkursie na aranżację wybranych pomieszczeń nowej Biblioteki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Konkurs na aranżację wnętrz skierowany był do studentów Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Nagrody laureatkom wręczyli: prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki oraz pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum prof. dr hab. Krystyna Sztefko. W uroczystości wzięli również udział: rektor ASP prof. Stanisław Tabisz, dziekan Wydziału Architektury Wnętrz ASP dr hab. Beata Gibała-Kapecka, dyrektor Biblioteki Medycznej UJ CM Anna Uryga oraz zastępca dyrektora Biblioteki Medycznej UJ CM Beata Bator.

{gallery}aktualnosci_2018/NagrodyUJ1{/gallery}

Zgłoszonych zostało 18 prac, z których zakwalifikowanych zostało 10. Spośród nich jury wybrało trzy najlepsze. Na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się projekty Magdaleny Jankowskiej i Weroniki Matei, miejsce trzecie zajął projekt autorstwa Sylwii Gielaty i Pauliny Knapczyk. Więcej o nagrodzonych i wyróżnionych pracach na www.

– Idea, jaka przyświecała przeprowadzeniu konkursu, była prosta: niech studenci przygotują miejsce dla studentów – powiedział prowadzący uroczystość prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki. – Uznaliśmy, że młodzi ludzie najlepiej będą wiedzieli, w jakich wnętrzach chcieliby się uczyć ich koledzy, jakie uznaliby za najbardziej przyjazne.

Do 22 czerwca w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym można było oglądać dziesięć projektów, które wzięły udział w konkursie.

{gallery}aktualnosci_2018/NagrodyUJ2{/gallery}pikto biblioteka_cm